Żywienie w przedszkolu

Żywienie w przedszkolu jest niezwykle ważne. Wiąże się z zaspokajaniem elementarnej potrzeby biologicznej dziecka. Prawidłowe żywienie dziecka w okresie przedszkolnym to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących zdrowie i prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy dzieci.

Każdego dnia dzieci jedzą w przedszkolu smaczne posiłki: śniadanie, zupę, drugie danie oraz podwieczorek. Stanowią one 75% dziennego zapotrzebowania dziecka w wieku przedszkolnym na białko, węglowodany, tłuszcze i witaminy. Dokładamy wszelkich starań, aby posiłki przygotowywane dla dzieci były smaczne, zdrowe, przyrządzone zgodnie z obowiązującymi normami żywienia Instytutu Żywności i Żywienia oraz Instytutu Matki i Dziecka. Potrawy są przygotowywane codziennie ze świeżych produktów, dostarczanych na bieżąco. Podajemy dzieciom pokarmy zawierające najwyższe wartości odżywcze. W naszej przedszkolnej kuchni przygotowujemy domowe posiłki. Panie kucharki same robią domowe pierogi, racuchy, naleśniki, wykonujemy świeże surówki z warzyw i sałatki owocowe oraz jogurty ze świeżych owoców. Zgodnie z powiedzeniem „jemy oczami" dbamy o sposób podawania wszystkich potraw, tak by były kolorowe i zachęcające do spożycia.
Zachęcamy do zapoznania się z artykułami na temat zdrowego odżywania: 

Odżywianie naturalne
Zdrowe żywienie przedszkolaka
Najlepsza dieta przedszkolaka
Jak nauczyć dziecko jeść zdrowo

Spożywanie posiłków w domu jest uzupełnieniem zdrowego odżywiania, do którego przywiązujemy dużą wagę w przedszkolu. Staramy się pomóc rodzicom i udzielamy wskazówek na temat prawidłowego odżywiania. Zachęcamy do zapoznania się z listą zdrowych zamienników oraz prezentacją na temat rodzinnego gotowania