Dzieci pełne złości

Sparrow Joshua D., Brazelton Thomas B.

• Czy Twoje dziecko ma napady złości, zwłaszcza w miejscach publicznych?
  • Czy maluch często bije, gryzie lub szczypie inne dzieci?
  • Czy nie potrafisz dać sobie z tym rady?

w takim razie ta książka jest właśnie dla Ciebie!

Dzięki temu poradnikowi rodzice dowiedzą się, jakie są przyczyny napadów złości i gniewu u dziecka oraz możliwości radzenia sobie z nimi. Autorzy wnikliwie omawiają proces pojawiania i uzewnętrzniania się złości – już od momentu narodzin. Przekonują przy tym, by nie traktować złości i gniewu jako emocji negatywnych, lecz spojrzeć na nie z szerszej perspektywy, przede wszystkim zawsze starając się poznać ich prawdziwe powody. A może ich być dużo: niezaspokojone potrzeby, pojawienie się młodszego rodzeństwa, zła atmosfera między rodzicami, napięcia w grupie rówieśniczej, opóźnienie dziecka w jakimś aspekcie rozwojowym bądź po prostu frustracja związana z kolejnym skokiem rozwojowym, czyli niezbędnym postępem w rozwoju. Aby pomóc dziecku uporać się z gniewem i znaleźć skuteczne sposoby na rozładowanie agresji, rodzice muszą najpierw zrozumieć, jaką funkcję pełnią owe emocje i jakie mogą być ich przyczyny.