Polska z dzieckiem

Opracowanie zbiorowe

„Polska z dzieckiem. Przewodnik dla całej rodziny” udowadnia, że weekend i wakacje z dziećmi mogą być udane!

Wyobraźcie sobie, drodzy rodzice, cudowny weekend lub wakacje ze szczęśliwym, roześmianym dzieckiem. Wy jesteście zrelaksowani i macie czas dla siebie, a ono nie marudzi, nie człapie z miną pod tytułem „ja chcę do domu!” i jest skłonne do zgody (lub przynajmniej do pokojowych negocjacji). Nierealne? Wręcz przeciwnie. Przewodnik turystyczny „Polska z dzieckiem” pomaga zaplanować wakacje tak, by uwzględniały odmienne potrzeby i oczekiwania dorosłych i dzieci. Autorzy przewodnika wiedzą, że to co fascynuje rodziców, dla dzieci może być przerażające. To, co rodzicom wydaje się zupełnie zwyczajne, dla dzieci może okazać się niezwykle ciekawe.

Przewodnik rozpoczyna rozdział poświęcony podróżowaniu z dziećmi w wieku od 2 lat do okresu szkolnego. Omawia zagadnienia: kiedy jechać, gdzie nocować, co ze sobą zabrać, jak postępować w podróży a także bezpieczeństwo, menu, choroba lokomocyjna, odpoczynek, rodzinne zwiedzanie i wreszcie – sposoby na nudę w podróży! Ta część książki to źródło wiedzy, która daje poczucie bezpieczeństwa w czasie turystycznych wojaży. To szczególnie ważne, kiedy rodzice wyjeżdżają na pierwsze wakacje z małym dzieckiem.

Część zasadniczą tworzą propozycje tras wytyczonych na obszarze całej Polski. Obejmują one zarówno miejsca letniego wypoczynku, jak i duże miasta. Opracowano je w sposób uwzględniający zainteresowania i możliwości dzieci. Zawierają opisy atrakcji dla małolatów, takich jak: parki rozrywki, aquaparki, żywe skanseny, zajęcia w muzeach, barwne festyny i imprezy cykliczne oraz odpowiednio dobrane pomysły na nocleg, posiłek, rozrywkę. Dzięki przewodnikowym propozycjom łatwo zaplanować wyjazd bez względu na porę roku i kierunek.

W deszczowy dzień albo w czasie długiej podróży można wspólnie przeczytać jedną z zabawnie ilustrowanych znanych legend, pokazać fotografie interesujących muzeów, np. kolejnictwa, zwierząt, fok w helskim fokarium, tajemniczych zjaw, malowniczych ruin…

„Polska z dzieckiem. Przewodnik dla całej rodziny” pokazuje, że rodzinne wakacje czy weekend mogą być niezwykle udane, mogą być czasem odpoczynku i bliskości.

Wyobraźcie sobie, drodzy rodzice, że wczesnym rankiem pakujecie rodzinę do samochodu, by ruszyć przed siebie na spontaniczną weekendową wyprawę… bez obawy, bo z „Polską z dzieckiem”.